FOTKY ZE SEMINÁŘŮ

Duben 2017 - Energie jara pro zdraví jater a kloubů

Po vzoru Číňanů jsme na jaře pečovali o svůj Vnitřní strom - systém jater a žlučníku, abychom byli pružní a pohybliví a zároveň stáli pevně nohama na zemi a měli v sobě pevnost a stabilitu. Rozhýbali jsme a uzdravovali  svoje klouby a páteř a pracovali na správném držení těla. A hlavně jsme v hojné míře doplnili svoje energetické rezervy, abychom měli dlouho z čeho čerpat.

Únor 2017 - Jarní očista těla a mysli

Po dlouhé zimě, kdy jsme většinou zavření uvnitř v teple a málo se hýbeme, je třeba vlít do sebe trochu života a nastartovat očistné procesy v organismu. Únorový seminář s Mistrem Ješe Gyatso ve Svratce jsme věnovali předjarní očistě těla a mysli.

Práce s energií v čchi-kung

Prosinec 2016 - Pramen života

Na prosincovém víkendu s Mistrem Ješe Gyatso jsme vyživovali a posilovali energetický systém ledvin, učili se hospodařit se svou životní energií a rozvíjeli vnitřní klid, abychom se zbavili velkých výkyvů a stresů, které vaše ledviny vyčerpávají.

Říjen 2016 - Energie dechu a ochranná čchi

Podzim je ideálním obdobím, kdy můžeme posílit funkci plic, aby lépe zásobovaly krev kyslíkem a chránily náš organismus před škodlivými vlivy zvenčí. Péči o plíce a nácviku taoistického dýchání jsme věnovali říjnový seminář ve Vršově.

Podívejte se také na fotografie z dřívějších seminářů od roku 2011 na stránkách společnosti Bodhidharma.