Ověřitelné účinky cvičení čchi-kung Orel v hnízdě

Změřili jsme účinky čchi-kungu. Podívejte se, co s vámi udělá 14denní cvičení.

Patříte mezi nevěřící Tomáše? Nenecháte si jen tak navěsit nějaké bulíky na nos a raději si všechno sami osaháte? Tak to jste náš člověk. I my se spoléháme na vlastní zkušenost. Nejspokojenější přitom jsme, když nám ji potvrdí ještě nějaké měření.

Čchi-kungový experiment
Proto nás napadlo udělat “vědecký” experiment. Chtěli jsme vědět, co se stane, když někoho necháme dva týdny cvičit čchi-kung Orel v hnízdě.

Jsme zvyklí, že nám lidé říkají, jak se po cvičení cítí lépe, jsou uvolnění, mají víc energie a díky nově objevenému prostoru v životě i větší nadhled. Co když ale všichni podléhají kolektivní iluzi? Nějak se přece musí dát “změřit”, co s člověkem čchi-kung udělá?

Taky že dá. Použili jsme k tomu přístroj Prognos od německé společnosti Medprevent a zajímalo nás, co udělá cvičení s energetickou rovnováhou a naplněností meridiánů.

Chcete vědět, co jsme zjistili?

Tady to je! Samotné nás překvapilo, jak výsledky dopadly.

1. měření - energetická rovnováha
První měření bylo kontrolní. Chtěli jsme zjistit počáteční stav, abychom měli po dvou týdnech s čím porovnávat. Na obrázku vidíte jednotlivé meridány (energetické dráhy), ve kterých proudí čchi a nás zajímalo, jak jsou vzájemně v rovnováze. Je vidět, že náš pokusný subjekt na tom nebyl nijak špatně. Meridány se drží mezi červenými linkami, nic nikde nevyčuhuje. Byli jsme zvědaví, co s rovnováhou v meridánech cvičení udělá. Může to být ještě lepší?

Může a o hodně.

Tam, kde se před cvičením rovnováha v meridánech pohybovala mezi hodnotami 770 a 910, tj. rozptyl byl 140 bodů, byl najednou rozptyl jen jen 45 bodů! Cvičení Orla v hnízdě dokázalo za pouhých 14 dnů energii v meridánech výrazně srovnat, harmonizovat. Protože hodnoty energetické rovnováhy v jednotlivých meridánech nejsou stejné, nemohla být ani naměřená křivka úplně rovná. V tomhle případě se ale ideálu skoro už blížila. Orel v hnízdě splnil to, co slibuje - rozproudění energie a uvolnění energetických bloků.

To největší překvapení na nás ale čekalo u druhého grafu.

2. měření - naplněnost meridánů
Mít meridiány v rovnováze je príma. Nás ale ještě zajímalo, kolik je v meridánech čchi (energie). Když je jí málo, nedostává se k vnitřním orgánům dostatek živin a tělo jede na půl, někdy dokonce jen na čtvrt plynu.

Tady byl výchozí stav.

Sami vidíte, že nic moc. V meridiánech chybělo cca 43 % energie. Smutná zpráva je, že tak je na tom většina lidí, kteří čchi-kung necvičí a s únavou marně bojují pomocí kávy, alkoholu a energetických drinků (brr). Lidské tělo je úžasně udělané, protože i s takovým energetickým deficitem dokáže fungovat. Představte si, že byste chtěli po svém kuchyňském robotu, aby vám za dodávku 60 % energie něco nastrouhal. Že by vás to ani nenapadlo? Jasně, že ne. Robot nemusí, tak proč by mělo naše tělo?

Chcete vědět, jak to s naplněností meridánů vypadlo po 14 dnech cvičení? Tady se podívejte.

Za pouhé dva týdny byly meridány úplně naplněné!

Jak je to možné? Snadno. Stačilo uvolnit energii polapenou v různých energetických blokádách v těle, dostat se k ní díky většímu uvolnění, které umějí zařídit čchi-kungové pohyby.

Sami jsme nevěřili, jak rychle a dobře to šlo, a to nemáme o účinnosti Orla v hnízdě ani ty nejmenší pochybnosti!

Chcete na tom být stejně dobře?
Chcete si vyzkoušet účinky Orla v hnízdě na vlastní kůži? Tak do toho! Máme pro vás videa se cvičením úplně zdarma a jestli chcete vědět víc, objednejte si naši knihu Orel v hnízdě - základní úroveň nebo se přihlaste na některý z víkendových seminářů s Mistrem Ješe Gyatso.