Tři zkušenosti Orla v hnízdě

 

Zážitkový video kurz pro začátečníky

Zkušenost uvolnění

Na naší druhé lekci Orla v hnízdě prohloubíme své uvolnění pomocí pohybu Bílá energie, prvního z 24 pohybů, které v našem stylu čchi-kung učíme.

Pohyby Orla v hnízdě nám pomáhají:

  • se ještě víc uvolnit a odstranit následky stresu,
  • rozproudit životní energii tak, aby mohla vyživovat všechny vnitřní orgány a části našeho těla a zlepšila tak naše zdraví,
  • objevit, kolik energie na různé činnosti používáme a jak jí používat lépe, abychom měli energie stále dostatek.

Chcete zažít čchi-kungové uvolnění?

Pojďte to zkusit!  Udělejte si kolem sebe kousek místa, abyste se mohli postavit a upažit. Pak si pusťte video a nechte se vést.

Vyberte si ze dvou verzí videa se Sifu Ješe Gyatso

Video v angličtině 

s českými titulky

Video v angličtině

s českým dabingem

Tři úrovně uvolnění ve stylu Orel v hnízdě

Čchi-kung je skvělé cvičení, které nám umožňuje vybudovat silné a zdravé tělo a energii bez použití úsilí. Smyslem čchi-kungu je uvolnit naši vnitřní sílu a dát jí prostor se volně projevit a rozvinout.

Jak poznáte, že jste se opravdu uvolnili? Tady je pro představu popis zkušeností, které se cvičením Orla v hnízdě přicházejí.

První úroveň uvolnění

Někdy si člověk své uvolnění ani neuvědomí, dokud ho na ně neupozorní lidé v jeho okolí. Přijdou za vámi a řeknou: „Ty jsi takový uvolněný.“ „Ty ses nějak změnil. Jsi mnohem víc v klidu a v pohodě.“ \"S tebou je mi opravdu hezky.\" V tu chvíli uvidíte, že se ve vašem životě něco změnilo k lepšímu.

Druhá úroveň uvolnění

S postupující praxí se dovedete uvolnit natolik, že se pohybujete plynule a ladně, zcela volně a bez úsilí. Prohlubuje se vaše vnímání toho, co se děje uvnitř vašeho těla. Cítíte lehkost a proudění energie v končetinách. Později začínáte vnímat proudění energie ve vnitřních orgánech.

Třetí úroveň uvolnění

Zažíváte pocit nezměrné lehkosti, protože vaše tělo je dokonale uvolněné a naplněné energií. Když někam jdete, cítíte se tak lehcí, že se musíte podívat pod nohy, abyste zjistili, jestli se ještě pořád dotýkají země. Je to nádherný pocit, který stojí za to zažít 🙂