CESTA K RADOSTI A UVOLNĚNÍ


Svratka 16. - 18. června 2017

Léto je období tepla a světla, kdy všechno v přírodě naplno roste a rozvíjí se. A právě v létě je nejsilnější živel Ohně, který šíří teplo a světlo nejen v přírodě, ale také v lidském těle. Zdrojem tepla je v lidském těle srdce a péči o ně věnujeme červnový víkendový seminář čchi-kung Orel v hnízdě.

Seminář začíná v pátek 16. 6. 2017 v 18 h v Hotelu Svratka a končí v neděli po obědě, kolem 14 h.

Seminář osobně povede Mistr Ješe Gyatso z Velké Británie spolu se svými instruktory.

Seminář je určený studentům všech úrovní pokročilosti, včetně začátečníků.

Přihlásit se na seminář

Co se naučíte:

 • Uvolnit tělo a zbavit se nadměrné horkosti nebo chladu,
  které zatěžují vaše srdce, pomocí jednoduchých, uvolňujících pohybů čchi-kung.
 • Zlepšit krevní oběh a termoregulaci,
  aby krev dobře proudila a přinášela teplo a živiny všem buňkám v těle, díky důmyslné sestavě automasáže a plynulým, nenásilným pohybům čchi-kung.
 • Obnovit a doplnit rezervy energie
  za pomoci postojů čchi-kung, abyste se vyhnuli stavům vyčerpání, které poškozují vaše srdce.
 • Podpořit očistné procesy v organismu
  včetně procesů spalování spojených se živlem Ohně, aby se vaše tělo účinně zbavovalo toxinů a odpadních látek.
 • Posílit své soustředění a paměť
  za pomoci čchi-kungových technik koncentrace a meditace.
 • Rozpoznat symptomy, které ukazují na nerovnováhu srdce
  a umět jí předcházet správným stravováním a životosprávou.
 • Vyrovnat se s následky dlouhodobého stresu a emocionálními výkyvy,
  které poškozují srdce, rozrušují mysl a vyčerpávají vaše rezervy energie.
 • Probudit radost ze života, vřelost a laskavost,
  které vyvěrají z vašeho srdce a šíří ve vás a kolem vás pocit pohody a spokojenosti.

Cesta k radosti a uvolnění

SRDCE A ELEMENT OHNĚ

Srdce je naším vnitřním zdrojem tepla, který ohřívá krev a jejím prostřednictvím šíří teplo do celého těla. Správná a stabilní teplota je nezbytná pro dobré fungování všech vnitřních orgánů a buněk.

Oheň srdce je jemná subtilní energie, která vyzařuje z našeho srdce a šíří se do všech směrů a, pokud je pod kontrolou, poskytuje nám teplo a životní pohodu

Oheň srdce ale může být i nestálý a proměnlivý. Dokáže snadno vzplanout, spálit nebo uhasnout, když nad ním ztratíme kontrolu.

Pokud Oheň srdce vzplane příliš, srdce se příliš zahřeje a spolu s tím houstne krev. Krevní oběh se zpomalí a k vnitřním orgánům se obtížněji dostávají živiny. V cévách a vnitřních orgánech se navíc mohou začít usazovat odpadní látky, které špatný krevní oběh nestíhá odplavit. To je příčinou dnes tak častých kardiovaskulárních chorob.

Když je Ohně srdce nedostatek, krevní oběh nefunguje dobře, končetiny a vnitřní orgány se dost neprokrvují a srdce musí pracovat daleko usilovněji, aby celý systém zahřálo. A to srdce přetěžuje a vyčerpává.

Energie Ohně se účastní také očistných procesů v tenkém střevu, kde dochází k oddělení čistého od nečistého a ke vstřebávání minerálů nezbytných pro zdravou krev.

Pro zdraví našeho srdce je tedy velmi důležité udržovat Oheň srdce v rovnováze, aby hřál, ale nepálil a ani neskomíral. Čchi-kung je k tomu ideálním nástrojem.

 

Jak můžeme podpořit správnou funkci srdce?

POHYBY ČCHI-KUNG

Ladné a plynulé pohyby čchi-kung se cvičí s velkým uvolněním a zcela bez úsilí. Svaly a klouby se při nich uvolní, energie v těle se rozproudí a postupně se rozpustí také bloky a omezení v jejím proudění. Hladina energie v jednotlivých drahách se vyrovná a tělo se vrátí do stavu rovnováhy.

Volný pohyb čchi podporuje oběh krve i ostatních tekutin v těle, vnitřní orgány jsou pak lépe vyživované a okysličované a lépe fungují.

Když krev v těle lépe proudí, funguje lépe i termoregulace. Uvolní se přebytečné teplo z míst, kde se nahromadilo, zahřejí se místa, kde je tepla nedostatek.

POSTOJE ČCHI-KUNG

Postoji čchi-kung posílíme své tělo a nabijeme je energií. Naše energetická kapacita tím postupně vzroste a zvýší se i rezervy čchi, kterou pak můžeme v případě potřeby čerpat.

RELAXAČNÍ A MEDITAČNÍ PRAXE ČCHI-KUNG

Nerovnováha srdce se může projevovat výkyvy emocí, výbuchy hněvu, vzteku nebo přehnanou radostí a nervózním smíchem. Relaxační techniky čchi-kung Orel v hnízdě nám umožní se zklidnit a pročistit negativní emoce, které nám znepříjemňují život a přeměnit je na pozitivní, vyrovnaný stav mysli.

Meditační techniky nás učí pěstovat bdělost a soustředění, které jsou nezbytné k tomu, abychom dovedli do konce, vše co máme v plánu, a rozvíjeli své nadání a talent. Právě uskutečňování našeho potenciálu posiluje srdce a naplňuje ho radostí a uspokojením.

Emocionální rovnováha srdce

 

Srdce, které je v rovnováze, vyzařuje radost, vřelost a pocit pohody podobně jako oheň, o nějž se někdo dobře stará.

Nadměrné vzrušení, stres a výbuchy emocí rozpalují oheň srdce a poškozují je. Srdci však škodí i chlad, lhostejnost, nedostatek radosti a vášně v životě nebo ubíjející rutina.

Na červnovém semináři si ukážeme, jak se uvolnit a zklidnit a navodit si pozitivní naladění mysli, které prospívá našemu srdci. Naučíme se soustředit svou mysl na přítomný okamžik a nenechat se vyrušovat okolními vjemy a myšlenkami rojícími se v naší mysli, abychom si mohli v klidu a plně užít, to co právě je, a být v tom radostní a spokojení.

Praktické informace

Pobytový seminář čchi-kung se koná v příjemném prostředí Hotelu Svratka, uprostřed krásné přírody Vysočiny. Účastníci jsou ubytovaní v pohodlných hotelových pokojích a na místě mají zajištěnou bezmasou stravu tři krát denně. Výuka čchi-kung je rozdělená do bloků, mezi nimiž je ponechán čas na jídlo a odpočinek. Cena semináře 3490,- Kč (3290,- Kč pro členy s rzč) zahrnuje úhradu za výuku, ubytování v hotelu a plnou penzi.

Co s sebou:

Na cvičení není potřeba žádné zvláštní vybavení. Stačí si zabalit pohodlné sportovní oblečení volnějšího střihu, pohodlnou sportovní obuv s rovnou podrážkou a deku na relaxační praxe vleže. Na meditační a relaxační praxe si s sebou můžete vzít svůj meditační polštář, nebo můžete sedět na židlích, které budou k dispozici na místě.

Proč jet na seminář s Mistrem?