HLAVNÍ UČITELÉ ČCHI-KUNG OREL V HNÍZDĚ

Sifu Ješe Gyatso o Pavlu Simonovi

"Přirozená moudrost hlavního instruktora Pavla Simona a jeho schopnost jít k podstatě věci byly motorem rozvoje stylu Orel v hnízdě. Bez jeho nadšení, zápalu pro věc a odhodlanosti by se náš styl nikdy nerozvinul do dnešní podoby. Jsou to právě tyto jeho vlastnosti, společně s tím, jak hluboce našemu stylu rozumí, které zaručují rozvoj Orla v hnízdě i do budoucna.

Spolupracovat s Pavlem je radost a zároveň máte pocit, že děláte něco užitečného a smysluplného. Ke studentům na všech úrovních přistupuje s velkým soucítěním a porozuměním a hloubka jeho poznání je inspirací pro každého, kdo se na cestu Orla v hnízdě vydá.

I díky 21 letům vlastní praxe je Pavlův styl výuky vždy otevřený, přístupný všem a citlivý, což řada studentů oceňuje.

Za tu řadu let můj pracovní vztah s Pavlem přerostl v harmonické a oboustranně naplňující přátelství, které přispívá k tomu, jak učíme i praktikujeme Orla v hnízdě. Náš vztah už není jen vztahem učitele a žáka. Dnes je Pavel součástí mé rodiny."

Pavel Simon o Sifu Ješe Gyatso

"Na našem Sifu se mi nejvíc líbí, že je normální. Na nic si nehraje, nic nepředstírá, všechno říká na rovinu. Čchi-kung v jeho podání je běžná věc, kterou se naučí každý. Jako jsme se naučili sami jíst a chodit. Vedle něj všechno vypadá jednoduše, takže vám přijde, že to zvládnete bez problémů. Než se ale nadějete, děláte pokročilé techniky, kterými otevíráte svůj Malý nebeský okruh, vyměňujete si energii se stromy nebo objevujete Přirozenou podstatu své mysli. A víte co? Jde vám to! Dřív byste ani nepomysleli na to, jak daleko se na své cestě můžete dostat a najednou tam jste. Přitom cítíte obrovskou svobodu v tom, že můžete být, kým chcete, a dělat, co chcete. Sifu vám ukáže cestu a naučí vás, jak po ní jít, ale jestli po ní půjdete a jak daleko je jenom na vás.

Když jsme se v roce 1997 potkali, byl jeho styl čchi-kung čtvrtinový v porovnání s tím, do jaké hloubky a šířky jde dnes. Takhle se Orel v hnízdě rozvinul jenom proto, že Sifu chce pomoct všem svým studentům, aby se dokázali zbavit všech překážek, které jim brání v prožívání dokonalého štěstí. Vidíte na něm, že jsou pro něj Orel v hnízdě i jeho studenti srdeční záležitostí a já jsme moc rád, že můžu být jedním z nich."

Sifu Ješe Gyatso odešel na zasloužený odpočinek na jaře 2019 a předal výuku Orla v hnízdě Pavlu Simonovi.

V ČESKÉ REPUBLICE UČÍME ORLA OD ROKU 1997

Poprvé roztáhl Orel v hnízdě svá křídla v České republice na podzim 1997. Za tu dobu zlepšil život více než 5000 lidí. Podívejte se sami, jak těch 20 let vypadalo, co jsme vás naučili a co se s námi ještě můžete naučit.

OREL V HNÍZDĚ V MÉDIÍCH

Časopis REGENERACE č. 3/2018 - rozhovor s Pavlem Simonem

Česká televize v pořadu Bojová umění a jednota osobnosti / O prozřetelnosti a slepotě (část věnovaná Orlu v hnízdě je zde, celý pořad vysílaný 14. 4. 2010 je dostupný zde)

Časopis MOJE ZDRAVÍ - březen 2017 - Detoxikace pomocí čchi-kung

Časopis REGENERACE č. 2/2003 - Rozhovor s Pavlem Simonem 

Kompletní přehled článků najdete na webu společnosti Bodhidharma.