Jak muži přicházejí o životní sílu

Když přišel Zdeněk poprvé na seminář Orla v hnízdě, bylo mu něco přes dvacet let. Vypadal ale o dost starší a navíc měl zdravotní problémy, které k jeho věku také neseděly. Srdce mu tlouklo nepravidelně, byl nepřirozeně unavený, měl kruhy pod očima. Někdy měl pocit, jako by žil v akváriu a od světa byl oddělený tlustým sklem. Jindy se mu rozostřilo vidění nebo přestával vidět úplně. Byly dny, kdy nedokázal vstát z postele. Když už vstal, během dne často omdlel. Trpěl úzkostmi a strachem o svůj život.

Zdeněk si připadal divně, nepatřičně, měl pocit životního selhání a jediné, co mu dělalo aspoň trochu radost, byla, jak ji sám nazval, neukojitelná masturbace. Věnoval se jí, kdykoli měl příležitost, aby se uvolnil a aspoň trochu zapomněl na své problémy.

Bohužel tím své problémy jen zhoršoval, a to výrazně.

Přijde vám Zdeňkův příběh extrémní? Máte pravdu, určitě je. Podstata Zdeňkova příběhu se ale týká každého sexuálně aktivního muže. Ukazuje totiž vliv nadměrného (když už na to tělo nemá) nebo špatně načasového (když na to tělo zrovna nemá) sexu na zdraví mužů a délku jejich života. Někteří si ostatně myslí, že právě zde leží příčina toho, že se muži dožívají v průměru nižšího věku než ženy.

Ztráta poloviny životní síly

Při každé ejakulaci přijde muž o polovinu své čchi, životní síly, kterou má aktuálně k dispozici. To je příčina toho, proč bývají muži po sexu unavení, nebo někdy podráždění.

Děje se to z následujícího důvodu. Tělo nedokáže rozlišit, která ejakulace má za cíl zplodit nový život a která je jen následkem rekreační aktivity. Proto jde do každé z nich naplno tak, aby zajistilo nově počatému člověku co nejlepší energetický základ (esenci ťing). Ta se skládá z esence od muže, kterou dodává jeho semeno a od ženy, která jí dodává ve svém vajíčku. Na její kvalitě a množství závisí zdraví a délka života dítěte.

Čím častěji muž ejakuluje, tím více energie ztrácí. Až na extrémy, jako byl Zdeněk, to nevadí v mládí, kdy má tělo energie dostatek a s jejím úbytkem při sexu se přirozeně počítá. S přibývajícím věkem, kdy už muž tolik energie nemá a po její ztrátě dlouho trvá, než ji zase obnoví, to ale může být potíž.

Podle čínské medicíny jsou mezníkem, po kterém by muž již měl se svou esencí zaházet s rozmyslem, 40. narozeniny.

Trocha únavy a co má být?

Když má člověk málo čchi, nemohou životně důležité orgány správně fungovat, což se projeví onemocněním a leckdy i předčasnou smrtí. Bez čchi prostě nemůže tělo fungovat, a proto je třeba ji chránit a nevydávat jí víc, než je nezbytné. Je třeba udržet v životě rovnováhu a všímat si varovných signálů, které k nám tělo vysílá. Únava, ale i nemoc jsou jedním z takových signálů a určitě není radno je přehlížet.

Modrý hřebíček do rakve

Jedním z projevů nedostatku energie u mužů jsou “poruchy” erekce. Slovo poruchy jsem dal schválně do uvozovek, protože o poruchách můžeme mluvit jen tehdy, pokud si myslíme, že by každý muž měl být schopen dosahovat erekce vždy a všude.

Nemožnost dosáhnout erekce ale bývá často jen projevem moudrosti těla, které dobře ví, k čemu erekce vede a nechce, aby se jeho už beztak malé zásoby energie ještě snížili. Ostatně proto se muži nemohou milovat bezpočetně krát za sebou, byť bychom si to jistě přáli. S ubývající čchi po ejakulaci už tělo na další pokračování prostě nemá sílu.

Bohužel moderní medicína umí moudrost mužského těla obejít a pomoci chemických látek (odtud ten modrý hřebíček v nadpisu) nebo mechanických pomůcek tělo k erekci přinutit. Netřeba asi dodávat, že takové znásilnění vlastního těla, jakkoli může navodit krátkodobě příjemný pocit nejen z orgasmu, ale i z toho, že „na to ještě mám”, dlouhodobě podkopává zdraví a v konečném důsledku zkracuje život.

Naštěstí existuje chytrý způsob, jak znovu nabrat mužnou sílu, aniž by člověk ohrozil svůj život.

Co se s tím dá dělat?

Jedním z důsledků cvičení čchi-kungu je to, že má člověk víc životní síly. Mnoho našich studentů nám vyprávělo, jak se díky cvičení výrazně zlepšil jejich sexuální život. Čchi-kung (zejména čchi-kungové postoje) jim vlil novou krev do žil a oni měli opět svoji dřívější sílu. A to dokonce i pánové v pokročilém věku přes 70 let.

Čchi-kung totiž posiluje ledviny, které jsou z pohledu čínské medicíny zodpovědné, mimo jiné, za správné fungování pohlavních orgánů. Silné ledviny jsou přitom předpokladem dobrého zdraví a dlouhého života.

Zároveň se ale díky čchi-kung naučili vnímat svoji čchi a respektovat svoje tělo. Naučili se s ním domluvit na tom, co je pro ně ještě přijatelné, aby zůstalo zdravé a co už by mu škodilo a zkracovalo jejich život.

Konečně se naučili uvolnit jiným způsobem, než sexem. Orgasmus sice přináší uvolnění, ale někdy za příliš vysokou cenu v podobě vyčerpání esence.

Období zimy je pro posílení ledvin ideální, a tak, máte-li tu možnost, začnete se věnovat čchi-kung  hned teď, anebo si najděte dobrého učitele, který vás po cestě pěstování životní síly bezpečně povede. S námi máte možnost začít hned na nejbližším víkendovém kurzu čchi-kung Orel v hnízdě.

A jak to dopadlo se Zdeňkem?

Zdeněk si především uvědomil, co je příčinou jeho problémů. Přistihnout příčinu při činu je půlka úspěchu. Začal cvičit, přestal dělat to, čím si ubližoval a netrvalo dlouho, než jeho zdravotní problémy zmizely. Navíc si uvědomil, že si dokáže pomoci a tak znovu našel víru sám v sebe a svoje schopnosti.

Ale co. Nejlépe vám to řekne on sám. Tady je část z emailu, který mi od něj před časem přišel a kde popisuje svojí zkušenost s prvním seminářem Orla v hnízdě:

“Cestou na kurz sem očekával něco určitě jedinečného. Vždyť tam také bude živoucí mistr. Člověk, který snad umí i kouzlit 🙂 Ale snad možná i číst myšlenky 🙁 A toho sem se bál. Přečte si to, co jsem, co mám za sebou, a zavrhne mne. Naštěstí se nic takového nestalo. Ale přesto jsem měl pocit, že druhý večer, při obvyklém večerním výkladu, hovoří přímo ke mně. Jako kdyby se mezi všemi těmi naslouchajícími, hledajícími, rozestoupila ulička, a on volil slova, která přesně popisovala ten bolestivý zmatek, který sem poslední roky prožíval. Ale neodsuzoval tuto situaci. Neoznačoval mě a moje zkušenosti za nevhodné dalšího bytí, za jediné východisko, za cestu do pekel. Naopak. Nabízel úsměv a pochopení. A hlavně! Nabízel postupnou cestu ven, z tohoto zmatku a utrpení. Cestu, ve které zmiňoval, kde jsme si každý svým psychologem. Cestu osobního úspěchu, postaveném na vlastní zkušenosti, vlastním jedinečném přístupu a růstu a dobrého pocitu z něj pramenícího.”

Pavel Simon
Hlavní instruktor čchi-kung Orel v hnízdě
Komentáře