VYŽIVUJÍCÍ SÍLA ZEMĚ


Svratka 8. - 10. září 2017

Konec léta je obdobím hojnosti, kdy země vydá své plody a všude je dost potravy pro všechny. Babímu létu vládne v přírodě vyživující energie Země, která v lidském těle zajišťuje správné trávení a přeměnu potravy na živiny. Zářijový víkendový seminář čchi-kung věnujeme péči o slezinu a žaludek, jejichž správné fungování je nezbytné k tomu, abychom byli zdraví a uchovali si sílu a mladistvost.

Seminář začíná v pátek 8. 9. 2017 v 18 h v Hotelu Svratka a končí v neděli 10. 9. 2017 po obědě, kolem 14 h.

Seminář osobně povede Mistr Ješe Gyatso z Velké Británie spolu se svými instruktory.

Seminář je určený studentům všech úrovní pokročilosti, včetně začátečníků.

Přihlásit se na seminář
Čchi-kung Orel v hnízdě - víkendový seminář v září 2017 na téma Vyživující síla Země

Co se naučíte:

 • Uvolnit tělo a zbavit ho nadměrné horkosti,
  která rozpaluje Oheň žaludku, tělo vysušuje a oslabuje funkci sleziny.
 • Zlepšit krevní oběh a podpořit trávení,
  aby se vnitřní orgány ideálně prokrvovaly, dobře fungovala peristaltika a krev přinášela živiny všem buňkám v těle, díky účinné sestavě automasáže a plynulým, nenásilným pohybům čchi-kung.
 • Obnovit a doplnit rezervy energie
  za pomoci postojů čchi-kung, abyste se zbavili únavy a vyčerpání a podpořili svou vitalitu.
 • Podpořit očistné procesy v organismu,
  aby se vaše tělo zbavilo nestrávených zbytků potravy, toxinů a odpadních látek, pomocí čchi-kungových pohybů a postojů.
 • Posílit schopnost regenerace,
  abyste se rychleji zotavili z nemoci nebo vyčerpání tím, že cvičením posílíte funkci svojí sleziny.
 • Rozpoznat symptomy, které ukazují na nerovnováhu sleziny a žaludku
  a umět jí předcházet správným stravováním a životosprávou.
 • Jíst s bdělostí, nastavit jídelníček na míru svému tělu a mít svou váhu pod kontrolou
  pomocí jednoduchých čchi-kungových technik pěstování bdělosti při jídle.
 • Rozvinout v sobě svobodného ducha a nezávislost,
  abyste měli život ve svých rukou, rozhodovali se svobodně a sami si určovali své další směřování.

Vyživující síla Země

SLEZINA/ŽALUDEK A ENERGIE ZEMĚ

Vyživující energie

Země dodává živiny pro všechno živé. Úrodnou půdu a vláhu pro rostliny, potravu a vodu pro zvířata a lidi. Bez její životadárné energie by nic nemohlo přežít. V lidském těle zajišťuje zvlhčování a přeměnu potravy na živiny slezina spolu se žaludkem.

Energie přeměny

Podobně jako Země, která dokáže rozložit a přeměnit uhynulé rostliny a živočichy na živiny, je v lidském těle úlohou žaludku rozmělnit potravu pohybem svých stěn a rozložit ji za pomoci kyselin. Slezina pak potravu přemění na látky, které dokáže tělo přijmout.

Tím, že zvlhčuje tělo, se slezina stará také o to, aby se sálající Oheň srdce příliš nerozhořel a srdce se nepřehřívalo.

Energie regenerace

Země má zázračnou schopnost regenerovat, znovu přinést život do míst, která byla zničena nebo zasažena živelnou pohromou. Stejnou schopnost má v lidském těle slezina, jejíž správná funkce nám umožňuje zotavit se z nemoci nebo obnovit síly, když jsme vyčerpaní.  

Pro zdraví naší sleziny a žaludku je velmi důležité udržovat trávicí systém v rovnováze. Pokud nefunguje správně, projeví se to zažívacími problémy, celkovou slabostí, kolísáním váhy, únavou nebo vleklými infekcemi.

Čchi-kung je skvělý nástroj k tomu, jak harmonizovat trávení a dodat mu potřebnou energii, aby tělo dostávalo nezbytnou výživu a účinně se zbavovalo odpadních látek.

 

Jak můžeme podpořit správnou funkci sleziny a žaludku?

POHYBY ČCHI-KUNG

Když je metabolismus zpomalený, organismus zahleněný a energie sleziny a žaludku oslabená, potrava se nepřeměňuje na živiny tak, jak má, a v těle se hromadí odpadní látky a usazeniny. To nás zatěžuje a vyčerpává.

Ladné a plynulé pohyby čchi-kung se cvičí s velkým uvolněním a zcela bez úsilí. Svaly a klouby se při nich uvolní, energie v těle se rozproudí a postupně se rozpustí také bloky a omezení v jejím proudění. Hladina energie v jednotlivých drahách se vyrovná a tělo se vrátí do stavu rovnováhy.

Volný pohyb čchi podporuje oběh krve i ostatních tekutin v těle, vnitřní orgány jsou pak lépe vyživované a okysličované a lépe fungují. Dobře proudící krev z nich navíc odnáší pryč nahromaděné odpadní látky a usazeniny a tím je očišťuje.

Když krev v těle lépe proudí, funguje lépe i termoregulace. Uvolní se přebytečné teplo z míst, kde se nahromadilo, zahřejí se místa, kde je tepla nedostatek.

POSTOJE ČCHI-KUNG

Postoji čchi-kung posílíme své tělo a nabijeme je energií. Naše energetická kapacita tím postupně vzroste a zvýší se i rezervy čchi, kterou pak můžeme v případě potřeby čerpat.

 

RELAXAČNÍ A MEDITAČNÍ PRAXE ČCHI-KUNG

Nerovnováha sleziny se může projevovat zatrpklostí, nevraživostí, přemíláním stejných věcí stále dokola, neschopností něco zpracovat, odpustit nebo opakováním stále stejných chyb. 

Relaxační techniky čchi-kung Orel v hnízdě nám umožní se zklidnit a pročistit negativní emoce, které nám znepříjemňují život a přeměnit je na pozitivní, vyrovnaný stav mysli.

Meditační techniky nás učí pěstovat bdělost a soustředění. Vedou nás k tomu, abychom byli teď a tady, netrápili se tím co bylo, ani se neobávali toho, co přijde. Ukazují nám, jak nebýt obětmi okolností, ale jak vzít život do svých rukou, brát věci takové, jaké jsou a dělat svobodná rozhodnutí. A právě takový přístup je v souladu s energií Země, která nám umožňuje přijmout a zpracovat vše, co v životě zažíváme.

Praktické informace

Pobytový seminář čchi-kung Orel v hnízdě se koná v příjemném prostředí Hotelu Svratka, uprostřed krásné přírody Vysočiny. Účastníci jsou ubytovaní v pohodlných hotelových pokojích a na místě mají zajištěnou bezmasou stravu tři krát denně. Výuka čchi-kung je rozdělená do bloků, mezi nimiž je ponechán čas na jídlo a odpočinek. Cena semináře 3490,- Kč (3290,- Kč pro členy s rzč) zahrnuje úhradu za výuku, ubytování v hotelu a plnou penzi.

Co s sebou:

Na cvičení není potřeba žádné zvláštní vybavení. Stačí si zabalit pohodlné sportovní oblečení volnějšího střihu, pohodlnou sportovní obuv s rovnou podrážkou a deku na relaxační praxe vleže. Na meditační a relaxační praxe si s sebou můžete vzít svůj meditační polštář, nebo můžete sedět na židlích, které budou k dispozici na místě.

Proč jet na seminář s Mistrem?